Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Budovanie partnerstva siaha až do roku 2003

Spolupráca obcí sídliacich na území mikroregiónu nie je novodobá. Spoločná minulosť, tradície, aktuálne možnosti a problémy si vyžiadali pravidelné stretnutia, ktoré ešte v roku 2003 vyústili do vytvorenia Dvory a okolie – združenia obcí.

Snaha zástupcov samospráv (verejného sektoru) o komplexné riešenie problémov regiónu ukázala, že nastal čas, aby sa spolupráca v rámci regiónu rozšírila na ďalšie dva sektory – súkromný a neziskový, ktoré sú organickou súčasťou života regiónu, nositeľom hodnôt a hnacím motorom hospodárstva nášho regiónu.

V lete roku 2012 tak bola založené občianske združenie MAS - Dvory a okolie s cieľom dosiahnuť trvaloudržateľný rozvoj obcí miestnej akčnej skupiny. Partnerstvo sa teda vyvíjalo prirodzene a vonkajšie zdroje, vrátane prístupu LEADER, sú len urýchľovačom už existujúcich rozvojových procesov.

Už aj spoločným rozhodovaním viacsektorového partnerstva vieme dosiahnuť rozhodnutia „šité na mieru“, podporiť integrovaný a trvaloudržateľný rozvoj vedený zdola nahor, docieliť spoločné rozhodovanie o rozmiestnení týchto zdrojov v území a v neposlednom rade ich lepšie využitie.


 


Úvodná stránka